Dobre, bo polskie – sukienki

Mówi się, że polska moda to teraz szary dres i niewiele więcej. Rzeczywiście, przeglądając ofertę znanej platformy kojarzącej lokalnych twórców, ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że przewijamy ciągle te same fasony, te same tkaniny. Swoją drogą dzianina bawełniana jest bardzo wygodna, więc nie może dziwić jej popularność.
Robię zakupy albo w sh, w tej chwili jest ich masa, a asortyment to nie tylko sterta wymiętych szmat, albo właśnie poszukuję czegoś uszytego w Polsce. Częściej oczywiście wybieram pierwszą opcję, wiadomo kasa, ale gdybym dostała nagle worek wypełniony pieniędzmi i nie musiała zapłacić za nową kanapę, to poniżej subiektywna lista najładniejszych sukienek, i to wcale nie z dresu.

NEOGOTIC. Zdecydowany faworyt, chociaż mam wątpliwości co do praktyczności. Jednak nie lubię, gdy mój biust (niewielki, bo niewielki) może zostać obnażony, ale i na to na pewno znajdzie się sposób. Piękny krój, delikatne cienkie ramiączka, 100% batyst, a do tego przyzwoita cena.
Kaaaaamiiiiil …. 😉neogotic
BORSKA. Może nie do końca sukienka, ale nie mogło jej zabraknąć w zestawieniu. Do szortów, ołówkowej spódnicy, do dżinsów. Fanką ubrań tej marki jest moja mama, a zapewniam Was, że wymagająca z niej osoba. Tkaniny są bardzo przyjemne w noszeniu i ładnie układają na każdej sylwetce. Świetne na podróż, bo nie gniotą się nawet po całodziennym użytkowaniu. Mhmmm, #chceto
aff103ca37
LOUS. Podobają mi się takie nieoczywistości. Przód tej sukienki jest zabudowany i wydawać by się mogło, że to kolejna zwyczajna sukienka, ale spójrzcie na te plecy. Dodam, że ten model można wybrać w wersji jedwabnej, 100 punktów do dobrego samopoczucia 😉
5888360741
THE BEAST. Jeżeli poszukujecie nietypowych fasonów i materiałów, zachęcam z zapoznaniem się z całą ofertą marki.
Gdybym miała w tym roku brać ślub cywilny poważnie wzięłabym ją pod uwagę. Z tym że może we wrześniu, bo poliester w upale mógłby ze mnie robić gnijącą pannę młodą.
thebeast
HERZLICH WILLKOMENN. Najmniej uniwersalna, ale z to jaka ‚cool’. Surferka w wersji futurystycznej (w pierwszej chwili chciałam napisać dziewczyna surfera, ale heeej, równouprawnienie). Jeszcze nie wiem gdzie mogłabym ją nosić, ale gdyby trafiła w moje ręce sposobność na pewno by się znalazła.
9e9053d799
Dopiero zauważyłam, że jak zwykle wybrałam niezwykle bogatą gamę kolorystyczną 😀 A teraz Wasza kolej, co byście sobie kupili ładnego na lato 🙂 ?