<p style="text-align: justify;">Jutro już pewnie każdy z nas będzie miał dosyć sztucznych słodkości, więc zostawiam Wam przepis na pyszne i wartościowe śniadanie. Nie będę ściemniać, że zawsze jem jak trzeba. Wstając o 6tej i pędząc do pracy, bardzo często kończyło się na bułce w pośpiechu. Jednak mając pod ręką ulubione płatki poprzedniego dnia wrzucałam je razem z jogurtem do pojemnika (<em><a href="http://fabrykaform.pl/black-blum-pojemnik-na-lunch-lunch-pot" target="_blank">mam taki</a></em>, bardzo polecam) i miałam porządny posiłek na wynos. Teraz ze względu na ciążę poranki mam spokojniejsze, ale muesli z mlekiem to nadal jedno z lepszych rozwiązań, nie trzeba kombinować, a do brzucha trafia wszystko co dobre.</p> <p style="text-align: justify;"><img class="alignnone size-full wp-image-4113" src="http://soie.pl/wp-content/uploads/2016/02/IMG_0244.jpg" alt="IMG_0244" width="800" height="1050" /></p> <p style="text-align: justify;">Potrzebujemy:</p> <ul style="text-align: justify;"> <li style="text-align: justify;">2 szklanki płatków owsianych</li> <li style="text-align: justify;">3/4 szklanki orzechów plus garść sezamu i słonecznika</li> <li style="text-align: justify;">3/4 szklanki suszonych owoców (u mnie posiekane śliwki i rodzynki)</li> <li style="text-align: justify;">pół szklanki miodu</li> <li style="text-align: justify;">1/4 szklanki oleju rzepakowego</li> <li style="text-align: justify;">łyżka kakao</li> <li style="text-align: justify;">łyżka cynamonu</li> </ul> <p style="text-align: justify;">Płatki i orzechy wrzucamy do dużej miski, posypujemy cynamonem i kakao, polewamy miodem i olejem po czym dokładnie mieszamy. Przygotowaną masę przekładamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i wstawiamy do piekarnika na ok.20 minut (180 stopni). Po upieczeniu łamiemy na kawałki, dodajemy suszone owoce (można też gorzką czekoladę :D) i przechowujemy w szczelnie zamkniętym pojemniku.</p> <p style="text-align: justify;">Smacznego!</p> <img class="alignnone size-full wp-image-4114" src="http://soie.pl/wp-content/uploads/2016/02/IMG_0242.jpg" alt="IMG_0242" width="800" height="541" /> bieżnik - <em><a href="https://www.westwing.pl/customer/account/create/?mdprefid=soie-pl110614" target="_blank">westwing</a></em>

Jutro już pewnie każdy z nas będzie miał dosyć sztucznych słodkości, więc zostawiam Wam przepis na pyszne i wartościowe śniadanie. Nie będę ściemniać, że zawsze jem jak trzeba. Wstając o 6tej i pędząc do pracy, bardzo często kończyło się na bułce w pośpiechu. Jednak mając pod ręką ulubione płatki poprzedniego dnia wrzucałam je razem z jogurtem do pojemnika (mam taki, bardzo polecam) i miałam porządny posiłek na wynos. Teraz ze względu na ciążę poranki mam spokojniejsze, ale muesli z mlekiem to nadal jedno z lepszych rozwiązań, nie trzeba kombinować, a do brzucha trafia wszystko co dobre.

IMG_0244

Potrzebujemy:

  • 2 szklanki płatków owsianych
  • 3/4 szklanki orzechów plus garść sezamu i słonecznika
  • 3/4 szklanki suszonych owoców (u mnie posiekane śliwki i rodzynki)
  • pół szklanki miodu
  • 1/4 szklanki oleju rzepakowego
  • łyżka kakao
  • łyżka cynamonu

Płatki i orzechy wrzucamy do dużej miski, posypujemy cynamonem i kakao, polewamy miodem i olejem po czym dokładnie mieszamy. Przygotowaną masę przekładamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i wstawiamy do piekarnika na ok.20 minut (180 stopni). Po upieczeniu łamiemy na kawałki, dodajemy suszone owoce (można też gorzką czekoladę :D) i przechowujemy w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Smacznego!

IMG_0242

bieżnik – westwing