<p style="text-align: justify;">Ciasto marchewkowe to jeden z moich klasyków. Względnie zdrowe, smaczne i łatwe do zrobienia. Ostatnie wyszło na tyle dobre, że postanowiłam podzielić się z Wami przepisem :) Potrzeba matką wynalazku i świeżym pomysłem jest zastosowanie kremu z awokado. Wszystko dlatego, że nie miałam w lodówce śmietankowego serka, którym zawsze przekładam placek. Dobrze, bo to korzystniejsza alternatywa. Postanowiłam skorzystać z jesiennych dobrodziejstw i do miski trafiła również gruszka, możecie pominąć, ale zalecam, bo dzięki niej ciasto jest wilgotne i słodkie, mimo ograniczonej ilości cukru.</p> <a href="http://soie.pl/wp-content/uploads/2015/11/IMG_9389.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-3795" src="http://soie.pl/wp-content/uploads/2015/11/IMG_9389.jpg" alt="IMG_9389" width="800" height="533" /></a> <p style="text-align: justify;">POTRZEBUJEMY:</p> <ul style="text-align: justify;"> <li>4 starte na grubych oczkach marchewki</li> <li>2 dojrzałe gruszki</li> <li>4 jajka</li> <li>3/4 szklanki oleju</li> <li>1 1/2 szklanki mąki</li> <li>pół szklanki cukru</li> <li>łyżeczka proszku do pieczenia</li> <li>łyżeczka sody oczyszczonej</li> <li>łyżeczka cynamonu</li> </ul> <p style="text-align: justify;">Krem:</p> <ul style="text-align: justify;"> <li>2 dojrzałe awokado (u mnie jedno, ale kremu jest za mało)</li> <li>1/4 kostki miękkiego masła</li> <li>łyżka miodu / cukier wg uznania</li> </ul> <p style="text-align: justify;">PRZYGOTOWANIE:</p> <p style="text-align: justify;">Odpalamy piekarnik na 180 stopni, używam termoobiegu.</p> <p style="text-align: justify;">Ucieramy jajka z cukrem. Dodajemy olej i mieszamy do całkowitego wchłonięcia. Następnie do masy dodajemy mąkę, sodę, proszek do pieczenia i cynamon. Po połączeniu składników dorzucamy marchewkę i pokrojoną w drobną kostkę gruszkę.</p> <p style="text-align: justify;">Ciasto pieczemy ok.45 minut najlepiej w małej tortownicy albo keksówce, bo nie wyrasta z niego gigant. Ja mam 26cm i dzielę wypiek na pół, a połówki po przesmarowaniu kremem układam na siebie -  trzeba sobie radzić ;)</p> <p style="text-align: justify;">Krem skomplikowany jak całe ciasto - ucieramy masło z dojrzałym awokado (albo serkiem jak wolicie) i dodajemy miód.</p> <p style="text-align: justify;">Ciasto można posmarować kremem tylko z wierzchu albo i w środku i na wierzchu, a nawet można zrobić tort zwiększając ilość smarowidła. Wszystko w Waszych rękach.</p> <p style="text-align: justify;">SMACZNEGO!</p> <a href="http://soie.pl/wp-content/uploads/2015/11/IMG_9392.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-3796" src="http://soie.pl/wp-content/uploads/2015/11/IMG_9392.jpg" alt="IMG_9392" width="800" height="533" /></a>

Ciasto marchewkowe to jeden z moich klasyków. Względnie zdrowe, smaczne i łatwe do zrobienia. Ostatnie wyszło na tyle dobre, że postanowiłam podzielić się z Wami przepisem 🙂 Potrzeba matką wynalazku i świeżym pomysłem jest zastosowanie kremu z awokado. Wszystko dlatego, że nie miałam w lodówce śmietankowego serka, którym zawsze przekładam placek. Dobrze, bo to korzystniejsza alternatywa. Postanowiłam skorzystać z jesiennych dobrodziejstw i do miski trafiła również gruszka, możecie pominąć, ale zalecam, bo dzięki niej ciasto jest wilgotne i słodkie, mimo ograniczonej ilości cukru.

IMG_9389

POTRZEBUJEMY:

 • 4 starte na grubych oczkach marchewki
 • 2 dojrzałe gruszki
 • 4 jajka
 • 3/4 szklanki oleju
 • 1 1/2 szklanki mąki
 • pół szklanki cukru
 • łyżeczka proszku do pieczenia
 • łyżeczka sody oczyszczonej
 • łyżeczka cynamonu

Krem:

 • 2 dojrzałe awokado (u mnie jedno, ale kremu jest za mało)
 • 1/4 kostki miękkiego masła
 • łyżka miodu / cukier wg uznania

PRZYGOTOWANIE:

Odpalamy piekarnik na 180 stopni, używam termoobiegu.

Ucieramy jajka z cukrem. Dodajemy olej i mieszamy do całkowitego wchłonięcia. Następnie do masy dodajemy mąkę, sodę, proszek do pieczenia i cynamon. Po połączeniu składników dorzucamy marchewkę i pokrojoną w drobną kostkę gruszkę.

Ciasto pieczemy ok.45 minut najlepiej w małej tortownicy albo keksówce, bo nie wyrasta z niego gigant. Ja mam 26cm i dzielę wypiek na pół, a połówki po przesmarowaniu kremem układam na siebie –  trzeba sobie radzić 😉

Krem skomplikowany jak całe ciasto – ucieramy masło z dojrzałym awokado (albo serkiem jak wolicie) i dodajemy miód.

Ciasto można posmarować kremem tylko z wierzchu albo i w środku i na wierzchu, a nawet można zrobić tort zwiększając ilość smarowidła. Wszystko w Waszych rękach.

SMACZNEGO!

IMG_9392