Toruń – miasto aniołów

Jak obiecałam, dziś zabieram Was na spacer po Toruniu. Pewnie wiele z Was zna go lepiej niż ja, ale mam nadzieję, że Ci, co nie byli, nabiorą ochoty na odwiedziny.

Spaliśmy w apartamencie w samym centrum, co było idealnym wyborem. Ceny nie są niskie, więc dla rodziny z dziećmi na tydzień może trochę szarpnąć po kieszeni, ale na jedną noc nie ma co żałować. Bardzo podobała mi się opcja, że dostajemy klucze i czujemy się jak w domu – nie ma recepcji, ani miłej pani sprawdzającej o której wracamy, a na każdym poziomie jest tylko jedno mieszkanie, więc ani my ani nikt nam nie przeszkadzał. Dostaliśmy ten, który najbardziej podobało mi się na zdjęciach – gałąź nad łóżkiem, rozumiecie 😉 Jeżeli ktoś się wybiera, to z czystym sumieniem polecam Apartamenty z Aniołami w Tle, miły kontakt, zero rozczarowania.

sleep

IMG_7423 IMG_7422

Uwielbiam jeść, więc nie ukrywam, że to był dość ważny aspekt podróży. Zamiary jednak były większe niż możliwości i po porcji lodów z cukierni Lenkiewicz (najlepsze!) nie dało się już za wiele wcisnąć. Z sentymentu odwiedziliśmy pizzerie Piccolo na Prostej, przy której kiedyś mieszkałam – drożdżowy placek z pieczarkami i barszczyk tak samo dobry cały czas. Wieczorem wszędzie było dość tłoczno, więc wstąpiliśmy tylko na szybkie szoty do Pijalni Wódki i Piwa. Następnego dnia zjedliśmy burgery w Ciasnej – trochę bez smaku, a mam porównanie, bo w domu zajadamy się przepisami Marty z Jadłonomi, za to sos malinowo-musztardowy pyszny i muszę koniecznie zrobić taki w swojej kuchni. Polecano mi również kawiarnię Central Coffee Perks, ale w końcu nie dotarliśmy – jest pretekst do kolejnej wycieczki 😉

yummy IMG_7484

Spacerowanie. Oj jak przyjemnie spaceruje się po Toruniu. Mnóstwo kamienistych uliczek, fontanna, bulwar – wszystko w jednym miejscu, wszystkiego akurat. Nie ma tu brzydkich rzeczy, no może stare sklepy, gdzie na witrynie znajdziecie nagie panie, może ktoś uznać za nieatrakcyjne, ale dla mnie to dodatkowy atut – czas się zatrzymał i nie popędza.

walk IMG_7431 IMG_7447

look

IMG_7432

IMG_7476 IMG_7430 IMG_7434 IMG_7487

Jak Wam się podoba w Toruniu? Jeżeli znacie inne urokliwe miejsca, to byłoby super, jak dacie znać w komentarzach. Polska jest piękna i zdecydowanie bardziej wolę odkrywać jej zakamarki niż wylegiwać się w tureckim kurorcie.

Pamiętajcie, że można mnie śledzić na instagramie – tam wszystko na bieżąco 😉