Myśląc o ubraniach z sieciówki rzadko można poznać ich historię, inspiracje czy proces powstawania, bo w sumie gdzie szukać takich informacji? Zatem spieszę opowiedzieć Wam o najbardziej „modowej” kolekcji Reserved, która powstała w warszawskim biurze projektowym. Punktem wyjścia była ponownie natura – nie dziwię się, nie ma nic piękniejszego. Tym razem woda, która została ukazana w nieoczywisty sposób, więc gdyby nie odpowiednia stylizacja sesji, to oglądając same ubrania na stronie sklepu nie od razu nasuwa się jednoznaczne skojarzenie. Błyszczące materiały odbijające światło jak tafla, autorskie nadruki z zanurzonymi pod powierzchnią kwiatami, słońce znikające za horyzontem.

 

Natomiast muzą kolekcji nie jest żadna gwiazda pop ani znana modelka, a sama Ofelia z obrazu Johna Everetta Millaisa. Odniesienie do sztuki wydaje mi się szalenie ciekawe w przypadku ubrań, to takia wartość dodana, która sprawia, że nosi się je z większą przyjemnością i nie są tylko sezonowym smaczkiem.

Chociaż połyskliwe róże i fiolety albo mroczne kwiaty są kuszące, to postawiłam na czerń i jasne dodatki. Wszystkie rzeczy można nosić osobno, co bardzo doceniam i bez problemu wplotę je w codzienne zestawy. Korzystając z pierwszego w miarę normalnego spaceru, bo tylko na chwilę zdjęłam maseczkę, zabrałam je nie gdzie indziej, jak nad wodę. Mam nadzieję, że to lekkie poluzowanie wykorzystamy jak należy i kontakt z naturą nie będzie już więcej luksusem, o którym można tylko marzyć, spędzając dni w betonowych blokach.

 

sukienka / buty / saszetki / spinki

Cała kolekcja dostępna tutaj.