MÓJ STYL,  OUTFITS

Like a lady

To niesamowite jak styl może być odbierany przez różne osoby. W zależności od skojarzeń umiejscawiamy dane rzeczy w szufladkach i choć dla mnie dzisiejszy strój to taka klasyka, której nie wkładałabym w żadną z nich, tak dla kogoś innego to lata dziewięćdziesiąte nie przystające zupełnie do mody współczesnej. Ja byłam w tym czasie na tyle mała, że nie zwracałam szczególnej uwagi na ubrania, mam w głowie jakieś obrazy, ale na tyle rozmyte, że długa marynarka czy mała torebka nie budzą wspomnień na tyle mocnych, że miałabym się czuć przebrana w kostium sprzed kilku dekad. Wszystko zależy jednak od daty urodzenia, okoliczności, miejsca wychowania i ludzi, do których prowadzi pierwsza myśl. To co dla mnie jest białe, dla kogoś innego może być czarne, dlatego watro popatrzeć szerzej.

marynarka – Part Two / jeansy – NA-KD / torebka, buty – vintage

 

5 komentarzy

 • Kamila

  Oj nie, rozumiem zamysł, ale za dużo rzeczy vintage, też mam od razu skojarzenia z latami 90. a jestem rocznik 88 :) Ta marynarka obroniła by się może rozpięta, z delikatnymi sandałkami na szpilce ale nie ta torebka i nie te buty, które zresztą bardzo mi się podobają ale nie w tym zestawie :)
  • Soie

   Ale dlaczego te skojarzenia są złe? A może gdyby Ci się nie kojarzyło, to wtedy by pasowało? Vintage są tylko buty i torebka, marynarka zupełnie nie i właśnie o takim patrzeniu przez pryzmat swoich doświadczeń/upodobań pisałam :)
 • Kasia

  Mi się podoba, ale mam ale.. :)
  Kolejny raz swietny ciuch vintage, ale brakuje mu „czegos”, takiej kropki nad „i”.. czy raczej Tobie w tym ciuchu.
  Poszukałabym Magda dobrej krawcowej. Ramiona i rękawy są za szerokie… ! Często długość rękawa tez.
  Mała zmiana, a duuzo zmieni :))
  • Soie

   Rozumiem, ale celowo marynarka jest za duża i taka mi się podoba bez względu na to jaka jest ‚norma’. Mam kilka w swoim rozmiarze, ale czuję się w nich gorzej i generalnie wolę jak wygląda jak pożyczona z męskiej szafy niż dopasowana. No ja w ogóle mam taki niechlujny styl, co zrobić. Wiem, że chcesz dobrze, ale nie będę jej przerabiać :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.