Common

Przeczytałam ostatnio na stronie Elle tekst Iny Lenkiewicz, nt. trendów, które istnieją tylko na Instagramie (tutaj) i uznałam, że mój strój to idealne przeciwieństwo do niepraktycznych zestawów ze zdjęć. Nie jestem jednak bez grzechu, bo na mnie to medium też wywiera wpływ i wielokrotnie zaczynam chorować na jakąś rzecz, bo zobaczyłam ja odpowiednio wystylizowana na ładnym obrazku. Tak było na przykład z koralikową torebka w mini rozmiarze czy średnio wygodnymi, ale za to ładnymi i pasującymi do wielu rzeczy, sandałami z Zary. Z reguły idę jednak po rozum do głowy, bo kreowanie fałszywego wizerunku i udawanie damy, gdy zaraz przebiorę się w dres, nie byłoby ani mądre ani moralne. Ciekawa jestem jak Instagram wpłynął na Wasz styl i wybory zakupowe? Stałyście się bardziej odważne czy może przeciwnie i przez mnogość trendów wybrałyście prostotę?

Kiedyś, kiedy ludzie rzucali kamieniami w dinozaury, nie było nawet blogów i pamiętam ile to trzeba było się nakombinować, żeby mieć fajne ciuchy. Poszarpać jeansy, wbić ćwieki w kurtkę, pochodzić, poszukać. Teraz wystarczy klik i ilość pokus większa, co z jednej strony jest bardzo wygodne i można w mig znaleźć multum inspiracji, ale chyba gdzieś w tym wszystkim gubi się też nasza unikatowość. Przynajmniej na zdjęciach, bo bez filtra już jakby zwyczajniej.

spodnie – Champion / buty – Dr.Martens 

8 komentarzy

 • Kamila

  Ja właśnie przez mnogość trendów wybrałam prostotę i jakość, trwa to już dobrych kilka lat i jestem szczęśliwa, że w końcu postawiłam na jeden styl i się go trzymam. Trendy z instagrama obserwuję i zwykle mnie śmieszą ;) Od lat inspirują mnie te same dziewczyny, przede wszystkim Jess z Fashionmugging i Jestem Kasia. Oczywiście często zdarza mi się „zachorować” na coś, ale zauważyłam, że to i tak są klasyczne rzeczy, które opierają się trendom, np. jedwabna koszula czy skórzane botki.
  • Soie

   To pewnie lubisz też Elin Kling i Toteme :) Też uwielbiam taki styl, biała koszula i jeansy zawsze wyglądają super. Jednak wydaje mi się, że to wcale nie jest łatwe, aby wyglądać zjawiskowo w takim „zwykłym” ubraniu – wszystko musi być świetnej jakości, podparte mocną osobowością i pewnością siebie, do tego ładna cera i włosy. U Jess to naturalne, ja jednak muszę czasem sięgnąć po wzmacniacze i trochę pomiksować, żeby czuć się okej.
   • Kamila

    Tak dokładnie, lubię Elin Kling i Emmanuelle Alt :) I masz rację jakość to jest mój priorytet, rzeczy są proste i muszą być dobre jakościowo. Przez lata prób i błędów wiem że taki minimalizm jest w moim przypadku najlepszy i już nie kombinuję:)
  • Soie

   Luźne myśli, żadnych problemów. Staram się poruszać różne zagadnienia, ale zawsze mnie dziwi jak na blogu szuka się głębokich treści.
  • Soie

   Nie do wiary ;) Instagram jest bardzo fajny, jak się go dobrze używa, bo masz możliwość bezpośredniego kontaktu z osobami, których inaczej nigdy by się nie poznało. Za to go najbardziej lubię i nie zamierzam rezygnować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.