Wakacje last minute / Zalando

Pomyślicie, że zwariowałam robiąc przegląd strojów kąpielowych we wrześniu. Ależ skąd, przecież wiele osób dopiero teraz rozpoczyna wakacje. Tyle, że już raczej nie w kraju, a w miejscach, gdzie możliwość złapania promieni słonecznych jest pewnikiem. W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała, nad morzem często padało, a naprawdę upalne dni można policzyć na palcach. Ten miesiąc zaczął się wyjątkowo pięknie, więc można zorganizować spontaniczny wyjazd na wybrzeże, jeśli nie zabukowaliście biletu na dalszą podróż. Dodatkowo, dla części z Was, sezon jest okresem wzmożonej pracy i dopiero teraz jest chwila na oddech. Mnie, ze względu na okoliczności, również plażowanie ominęło i co prawda nigdzie się nie wybieram, ale gdy dostałam propozycję stworzenia takiego wpisu, z przyjemnością pobuszowałam w dziale z bikini.

W celu usystematyzowania wybrałam trzy państwa, które są częstymi kierunkami wycieczek i zgodnie z pierwszymi skojarzeniami dopasowałam do nich rzeczy, które pozwolą wtopić się w otoczenie. Oczywiście to duże uproszczenie, ale proste rozwiązania są z reguły najlepsze.

Na początek zabieram Was do Grecji. Połączenie bieli i niebieskiego, ornamenty i sielski spokój to moje pierwsze obrazy, jeżeli pomyślę o tym kraju. Zwiewna sukienka i wygodne klapki sprawdzą się podczas spacerów wąskimi uliczkami Santorini. Kolor wody i nieba będzie pięknie współgrał z opalenizną, którą bez problemu tam nabędziecie.

oia-416136_960_720

grecja

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9

grecja1

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6

Flamenco, mandarynki i piłka nożna – jesteśmy w Hiszpanii. Tamtejszy styl idealnie wpisuje się w obecne trendy. Falbany i odsłonięte ramiona jeszcze na długo będą hitem codziennych stylizacji, a Aurora Red to według Pantone jeden z kolorów jesieni. Dobrze, bo podczas pochmurnych miesięcy samoocena spada, a ta wyrazista barwa dodaje pewności siebie. Zarówno na plaży jak i po stawiamy na kobiecość.

parc-guell-332390_960_720

hiszpania

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9

hiszpania1

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6

Jeżeli macie ochotę na wyprawę poza Europę, proponuję Maroko. Zapach przypraw, nasycone kolory, odmienna kultura. Chociaż to kraj oddalony tylko o 14km od naszego kontynentu, to warto pamiętać, że w religii muzułmańskiej odkryte kobiece ciało nie jest mile widziane. Dla własnego komfortu bezpieczniej zdecydować się na sukienkę za kolana i zakryte ramiona. Na targu koniecznie zaopatrzcie się w babouche – buty roku według Vogue!

morocco-852200_960_720

maroko

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 /

maroko1

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6

Nawet jeśli nie myślicie o jesiennych wojażach, to warto mieć w zanadrzu prosty strój, który można wykorzystać na basenie lub podczas nieplanowanego z dużym wyprzedzeniem wyjazdu. Mimo, że wiele razy zdarzało mi się kupić coś kolorowego, to i tak najlepiej czułam się w czarnym bikini i takie najczęściej wybieram. Niżej moja selekcja ulubionych kostiumów z Zalando.

moje

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9

Który kierunek wybieracie? 🙂