Style icon / Caroline de Maigret

Każdy skądś czerpie inspiracje. Bardziej świadomie lub mniej, ale nie ma opcji, żeby pomysły brały się z próżni, coś musiało je zainicjować. Choć efekt końcowy może być zupełnie inny od źródła, to ktoś lub coś było iskierką do podjęcia działania. Nie wierzę też, że rodzimy się z dobrym gustem. Jesteśmy kształtowani przez otoczenie, to w jakim miejscu żyjemy, z jakimi ludźmi przebywamy, jaki jest nasz status społeczny, wszystko to ma wpływ i na wygląd i na zainteresowania. Na szczęście dzięki temu nieustannie możemy się rozwijać, zmieniać kierunki poszukiwań i absolutnie każdy z nas może się stylu nauczyć. Nie chodzi o to, aby się przebierać czy udawać kogoś innego, ale dzięki podglądaniu innych łatwiej jest wyłapać to, co wygląda dobrze i nam odpowiada.

Gdybym codziennie śledziła Kylie Jenner nadal pewnie miałabym sztuczne czarne włosy i odbyłabym wizytę u lekarza medycyny estetycznej w celu powiększenia ust. Bardziej jednak odpowiada mi naturalność, nonszalancja i konsekwencja Francuzek i tamtejsze ikony są dla mnie wzorem do naśladowania. Będę Wam te sylwetki przybliżać, bo mimo, że pewnie dla większości z Was są to znane nazwiska, to każdy z nas widzi inaczej i na co innego zwraca uwagę.

Caroline de Maigret idealnie obrazuje francuski szyk – świadome wybieranie męskich elementów, bezpretensjonalność i świetny wygląd wyglądający na zupełnie przypadkowy. To czego nie lubię to nadmierne starania, Caroline wygląda na równą i świadomą babkę, a nie wyszykowaną lalę, której bardzo zależy na przyciągnięciu uwagi. Wewnętrzna siła plus ciekawe stylizacje to idealne połączenie.

Jestem ciekawa czyj styl dla Was jest inspiracją?

8bf5fb91118ba70babad2bb0735353d3

Bez nazwy-1

płaszcz / t-shirt / buty / spodnie 

caroline_de_maigret_en_7_dias_7_looks_dia_2_222163548_1200x

Bez nazwy-2

kurtka / buty / okulary / sukienka 

Bez nazwy-5

Bez nazwy-3

jeansy / koszula / buty / kapelusz 

Screenshot_2014-11-07_09.40.15

Bez nazwy-1

płaszcz / trampki / sukienka 

Bez nazwy-7 Bez nazwy-6

zdjęcia z pinteresta