Philomania

Jakiś czas temu pod moim zdjęciem opublikowanym na instagramie pojawił się komentarz: sylwetka Phoebe; miałam na sobie męskie spodnie, golf i Stan Smithy. Myślę, cooo? Że wyglądam jak Pebbles z Flinstonów? Zaraz jednak zapaliła się lampka – Céline, Phoebe Philo z Céline.

Oglądam pokazy, ale nigdy nie skupiałam szczególnej uwagi bezpośrednio na osobie projektanta. Zawsze interesowała mnie tylko wizja i to co mogę z niej dla siebie wyciągnąć, bardzo egoistyczne. Postanowiłam więc bliżej przyjrzeć się osobie, która najpewniej była moją inspiracją tego poranka, chociaż odbyło się to całkiem podświadomie.

tumblr_l1ksafEte21qahugb

Phoebe jest doświadczoną kobietą i mamą, co na pewno nie jest bez znaczenia, bo rozumie nasze potrzeby jak nikt inny. Projektantką, która decyduje o tym, jak wyglądamy. W kampaniach Céline pojawiła się ostatnio dojrzała Joan Didion, zaraz po tym mogliśmy zobaczyć Helenę Norowicz w projektach Bohoboco i Nenukko, a także Daria Werbowy zupełnie saute, która na pewno wpłynie na to, że część kobiet zacznie rezygnować z mocnego makijażu na rzecz naturalności. Philo przesuwa granice, wyznacza trendy. Nie bez powodu magazyn Time w 2014r. umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych osób świata. W magazynie Another pojawił się tekst zatytułowany Céline-ism, o tym jaki wpływ na współczesne kobiety ma dom mody prowadzony przez dzisiejszą bohaterkę, nie tylko pod względem ubioru, ale całej filozofii życia.

339606

A czym jest wspomniana sylwetka Phoebe? Niby niczym wyjątkowym, ale pokochały ją dziewczyny na całym świecie, w tym ja. Prosto, skromnie, ale dobrej jakości. Sweter, spodnie i sportowe buty to szalenie praktyczny strój, a jeżeli podparty jest wewnętrzną siłą robi wrażenie większe niż starannie dobierany przed lustrem ‚outfit’.

74bf7fd523416370eb076671787b3297

27e32782f4baeb7d61878c4f33f46436 f57e555fbd53e9a0ddb3514047c5e04e

Wiecie już dlaczego największy renesans przeżywa model Stan Smith Adidasa?

Teraz na pewno z większą atencją będę przyglądała się wybiegającym na koniec pokazu dyrektorom kreatywnym marki. Od nich wszystko się zaczyna.