Fokus na styl / Danuta Stenka

Postanowiłam pociągnąć nieco patriotyczny temat, bo jeśli myślimy o ikonach stylu, rzadko przychodzą do głowy polskie nazwiska. A przecież też mamy się kim pochwalić i inspirować. Nie będę robić analizy czy oceniać, bo absolutnie nie taki jest mój cel. Chciałabym, abyście i Wy tak do tego podchodziły, bo niestety często z całości wyciągamy niedociągnięcie i na tym budujemy opinię. Ostatnio na fb pod zdjęciami z kolekcji pojawiały się komentarze typu: brzydkie, bo kolory są smutne, niekobiece, bo bluzka jest luźna itp. Dla mnie rozmowa na poziomie ładne/brzydkie jest totalnie pozbawiona sensu, ponieważ piękno jest względne i nikt nie ma prawa oceniać czyjejś wrażliwości. Dziwi mnie, że zamiast znaleźć chociażby jakiś drobiazg dla siebie albo olać z powodu odmiennego gustu, wolimy krytykować.

Przepraszam dziewczyny, które zaglądają tu regularnie, że muszę pisać takie oczywistości, ale nie chcę, żeby ktoś tu nam psuł atmosferę i wolę zacząć słowem wstępu, bo oczami wyobraźni już widzę zbędne złośliwości.


Pani Danuta Stenka jest przepiękną kobietą i świetnym przykładem, że krótka fryzura wcale nie odejmuje uroku, a wręcz przeciwnie. Odkąd pojawiła się na premierze filmu z ultrakrótkimi włosami zachwyca mnie za każdym razem, gdy trafiam na jej zdjęcia. Paradoksalnie coś, co nie jest postrzegane jako kobiece, dodaje dużo kobiecości i tylko potwierdza, że nie należy przejmować się masowym gustem, a słuchać siebie. Styl, który i tak był już od jakiegoś czasu zarysowany, jeszcze się wyostrzył i ujednolicił w kierunku prostoty podkreślonej detalem typu kocie oprawki okularów czy czerwona szminka. Charakternie, ale bez przebierania się za nastolatkę. Bardzo bym chciała mieć w przyszłości tyle klasy i pewności siebie. Chapeau bas.

źródła: ONS / KAiPF / mwmedia