Fokus na styl / Danuta Stenka

Postanowiłam pociągnąć nieco patriotyczny temat, bo jeśli myślimy o ikonach stylu, rzadko przychodzą do głowy polskie nazwiska. A przecież też mamy się kim pochwalić i inspirować. Nie będę robić analizy czy oceniać, bo absolutnie nie taki jest mój cel. Chciałabym, abyście i Wy tak do tego podchodziły, bo niestety często z całości wyciągamy niedociągnięcie i na tym budujemy opinię. Ostatnio na fb pod zdjęciami z kolekcji pojawiały się komentarze typu: brzydkie, bo kolory są smutne, niekobiece, bo bluzka jest luźna itp. Dla mnie rozmowa na poziomie ładne/brzydkie jest totalnie pozbawiona sensu, ponieważ piękno jest względne i nikt nie ma prawa oceniać czyjejś wrażliwości. Dziwi mnie, że zamiast znaleźć chociażby jakiś drobiazg dla siebie albo olać z powodu odmiennego gustu, wolimy krytykować.

Przepraszam dziewczyny, które zaglądają tu regularnie, że muszę pisać takie oczywistości, ale nie chcę, żeby ktoś tu nam psuł atmosferę i wolę zacząć słowem wstępu, bo oczami wyobraźni już widzę zbędne złośliwości.


Pani Danuta Stenka jest przepiękną kobietą i świetnym przykładem, że krótka fryzura wcale nie odejmuje uroku, a wręcz przeciwnie. Odkąd pojawiła się na premierze filmu z ultrakrótkimi włosami zachwyca mnie za każdym razem, gdy trafiam na jej zdjęcia. Paradoksalnie coś, co nie jest postrzegane jako kobiece, dodaje dużo kobiecości i tylko potwierdza, że nie należy przejmować się masowym gustem, a słuchać siebie. Styl, który i tak był już od jakiegoś czasu zarysowany, jeszcze się wyostrzył i ujednolicił w kierunku prostoty podkreślonej detalem typu kocie oprawki okularów czy czerwona szminka. Charakternie, ale bez przebierania się za nastolatkę. Bardzo bym chciała mieć w przyszłości tyle klasy i pewności siebie. Chapeau bas.

źródła: ONS / KAiPF / mwmedia

11 komentarzy

 • Joanna

  Piękna! Klasyka, prostota, styl!
  Dla mnie to potwierdzenie, że trzeba słuchać siebie. Mam już swoje lata… ciągle lubię czarny kolor, krótkie włosy.
  Słyszę opinie – „za krótko”, „za ciemno”, „im kobieta starsza….” itp. itd.
  Na siłę kupuję jasne bluzeczki, myślę o blondzie, bom stara.
  Dzięki za ten wpis.
  Nie daję się! Słucham siebie i natycham się Danką!
  • Soie

   Zawsze będą gadać. Widzę po sobie, że im bardziej chciałam się przypodobać czy wpisać w nurt, tym gorzej wyglądałam. Teraz słucham tylko siebie i nawet jak komuś się nie podoba, to tak naprawdę co mnie to obchodzi ;) Trzymam kciuki, dojrzałość jest wspaniała.
   • kate

    i doskonale by było, abyś kierowała się tą zasadą Magdo następnym razem, powstrzymując się od komentarzy nad opłakanym stylem statystycznych Polaków-Żanety i Staszka :-)
    pozwólmy ludziom wyglądać jak chcą, to tylko ubrania :-)
    • Soie

     o jeeeny, ile można. Tamten wpis dotyczył zupełnie czego innego i to nie tylko ubrania, a styl życia. Moda sprzedaje marzenia, a chyba nikt nie marzy o biedzie. Taka subtelna różnica.
 • Justyna

  Stenkę uwielbiam od dawien dawna. Chyba od „Bożej podszewki”. To klasa sama w sobie. Ostatnio swoimi stylizacjami przypomina mi czasem Joannę Klimas, z czego jednak osobiście 100 razy bardziej wolę tę pierwszą. Za umiejętne podkreślenie strojem swojej kobiecości. Ma świetnych stylistów
 • ola

  Uwielbiam jej urode, twarz, glos, usmiech. Klasa. Najlepszy garnitur I czarna sukienka do polydki bez ramiaczek. Jak na Nia patrze to zaluje ze man zupelnie inny typ urody:) predzej mi na starosc do Torbickiej.
 • E

  Wybrałaś piękne stylizacje Pani Stenki. Ja sama noszę okulary i często do czegoś mi nie pasują, np. do biżuterii, a już z pewnością nie pasowały mi nigdy do zwiewnych sukienek (zawsze wydawało mi się, że wyglądam jak księgowa przebrana za rusałkę), a okazuje się, że jednak można to fajnie połączyć :)
  • Soie

   Ta z brzoskwiniową sukienką to moja ulubiona stylizacja. Sukienka jest dziewczęca, ale przez dodatki, a w szczególności dzięki okularom, nabrała zupełnie innego charakteru. Przedobrze to wygląda, warto się przełamać :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.