Szezlong LC-4 Le Corbusier

Le Corbusier to przede wszystkim genialny architekt i słynie z przepięknych willi realizowanych według stworzonych przez niego 5 punktów nowoczesnej architektury, ale również projektant ponadczasowych mebli, które miały stanowić dopełnienie do jego budynków. O jednym z nich będzie dziś mowa, ponieważ szezlong z 1928r. byłby idealny do mojego salonu.

Wraz z pojawieniem się kolejnej osoby w rodzinie automatycznie zrobiło się ciaśniej i kanapa przestaje nam wystarczać. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem byłby duży narożnik, ale obawiam się, że tak duża bryła zbytnio obciąży przestrzeń. Szukając innej drogi pomyślałam o szezlongu i natknęłam się na LC-4. Ideał. Minimalistyczna forma, lekkość, funkcjonalność, to główne cechy, które zostawiają inne tego typu meble daleko w tyle. Najbardziej podoba mi się w wersji pony, z łaciatej skóry. Poszukiwania czas zacząć.

le-corbusier-lc-4-lounge-chair-designed-in-1928

le-corbusier-furniture-designed-in-the-1920s-via-pinterest-1024x696 Gorgeous-image-of-the-LC-4-Lounge-Chair-via-Share-Design tumblr_llqiwh8P4O1qdkqg2o1_500

zdjęcia z blog.vkvvisuals.com / najważniejsze informacje o twórczości Le Corbusier tutaj