Narnia

Wybaczcie moją niegościnność i dość rzadkie zaproszenia do domu, ale nie zmienia się w nim zbyt wiele. Od Waszej ostatniej wizyty do umeblowania doszła tylko szafa, która wymaga jeszcze pracy, ale uznałam, że sama w sobie jest wystarczająco piękna, żeby ją dokładniej pokazać. Znalazłam ją na olx, to pierwsze miejsce, które przeczesuję, gdy potrzebuję mebli. Wymaga to nieco cierpliwości, bo zanim na nią trafiłam, zaglądałam tam od dobrych dwóch miesięcy. W tym czasie można było 10 razy zrobić zakupy w sklepie, ale to już chyba nie dla mnie. Pomijając już nawet walory estetyczne, to takie wymienianie się rzeczami jest świetnym rozwiązaniem w czasach kryzysu. Ja mam coś czego potrzebuję za nieduże pieniądze, ktoś kto już danej rzeczy nie potrzebuje, ma gotówkę na to, co jest mu potrzebne. Bez wyzysku, marnotrawstwa, pozostawiając kapitał na swoim podwórku. Całe szczęście używanie rzeczy z drugiej ręki, czy w przypadku ciuchów czy domowych sprzętów, przestało być już powodem do wstydu, choć pewnie znajdą się tacy co wolą na raty kupić meblościankę z płyty. Wolna wola.

Szafa jest magiczna, przejście do Narnii z głębokim dnem na ukrycie skarbów. Ktoś już się próbował z nią rozprawić i ciemne drewno pomalował podkładem, nie wyszło niestety jak trzeba. Czekam aż się zrobi nieco cieplej, żeby nie zatruć rodziny i móc otworzyć okna, ale trochę się też boję, żeby jej nie zniszczyć. Chciałabym, żeby nadal była niedoskonała, przetarta, ciągle stara, a nie jak nowa zrobiona na starą.

Obok szafy lustro, w którym powstają wszystkie foty na instagram. Wybawienie w taką pogodę, kiedy nie ma za bardzo jak robić zdjęć na zewnątrz, a chciałoby się pozostać z Wami w stałym kontakcie. Zakupione w graciaku, ale ono już tylko udaje antyk.

IMG_5282

sss sz

IMG_5285

Żeby dopełnić ten salonowy miszmasz zamówiłam jeszcze dywan Alladyna, przyjdzie jakoś w lutym, to nie omieszkam się pochwalić. No i gdyby ktoś miał jakieś doświadczenia z odnawianiem tego typu mebli, będę wdzięczna za poradę, po co mam się męczyć ;)


 

19 komentarzy

 • Zuzanna

  Piękne meble! Sama w domu również mam stare szafy, ale ciągle się zachwycam takimi cudami jak te tutaj ;)
 • Cae7um

  Widziałam gdzieś mebel malowany gąbką, co dawało fajny efekt nierównomiernego krycia, z tym, że to było surowe drewno, więc nie jestem pewna jak by się ta gąbka sprawdziła na tej szafie. Ale szafa jest cholernie ładna!
 • Natalia

  O mamo! Adoptuj mnie, albo przynajmniej przygarnij jako współlokatorkę ;) Zarówno lustro jak i szafa są przeurocze :) odbijająca się w lustrze „lekcja biologii” też skradła moje serce :) Sama większość mebli jakie posiadam w domu kupiłam na pchlich targach i różnego rodzaju portalach sprzedażowych. Owszem wymaga to zdecydowanie więcej czasu niż wyjście choćby do Ikei, jednak satysfakcja z posiadania czegoś unikatowego, nie mówiąc już o rzeczach które możesz odnowić na swój sposób, jest wręcz nie do opisania. Dom staje się wtedy cząstką Ciebie, a to chyba troszkę o to w życiu chodzi :)
  ________
  Natalia, http://www.pieceofsimplicity.blogspot.com
 • aga

  A można zapytać gdzie zamówiłaś dywan? Szukam właśnie w internecie miejsc gdzie można kupić fajny dywan i najlepiej za niezbyt duże pieniądze.
  • Soie

   Klasycznie na westwing, zawsze coś tam dla mnie mają ;) Ta kampania już się skończyła, wiec nie podeślę linka, ale często mają dywany. Widełki spore, ale mi się trafił za niecałe 2 stówki, taki jak chciałam. Tylko to też trzeba dać sobie trochę czasu i regularnie zaglądać.
 • BogusiaM

  Szafa jest piękna i tak się prezentuje na zdjęciach, nie wiem czy bym się podjęła jej przemalowania, bo bałabym się zepsuć ten fajny efekt jaki jest. Malowałam inne szafy ale jednolicie i nie było tak ciężko;)
 • blackfollow

  O maatko, ta szafa jest przepiękna! Uwielbiam takie stare meble, z duszą. Sama mam w pokoju takie, które najmłodsze nie są i codziennie się nimi zachwycam, ale Twojej szafie nie dorównują. Ale zazdroszczę!
 • jultob

  Szafa cudna:) Widzę, że powolutku zapełniasz swoje mieszkanko, podziwiam, ja bym nie wytrzymała, jak coś umyślę sobie, to muszę mieć teraz, zaraz, już:)
  • Soie

   Też to miałam, ale się oduczyłam. Wolę powoli, ale najoptymalniej, a nie szybko i nie dokładnie tak jak sobie życzę. To się tyczy i mebli i ciuchów i innych bzdetów ;)
 • Agata

  Podpisuję się pod komentarzami innych zwolenniczek Twojej szafy:) nic z nia nie rób!!! jest przepiękna… no chyba, że uda Ci się wydobyć z niej jeszcze „coś”:) pozdrawiam z zaśnieżonego południa!
  • Soie

   Wcale mi się nie chce :p Ale trzeba, bo tę ściankę przy lustrze ma obdrapaną trochę i taką żółtawą, z przodu też naciapane bez sensu. Ona jest jakby przygotowana do dalszej pracy, o tak, bo tak to się mebli na pewno nie maluje ;) Ale macie fajnie, u nas szaro i wiatr, najgorsza pogoda.
 • Anonim

  Witaj. Szafa wypas, przepiękna. Musisz ją najpierw odtłuścić, trochę przeszlifować . Na to farba akrylowa do drewna . Jesli chcesz nadać jej jeszcze lepszego efektu to najpierw pomaluj brzegi, rogi czarna akrylówką, przejedz swiecą a na koniec białą farbą Jak wszystko wyschnie brzegi powycieraj cieniutkim papierem ściernym. Efekt będzie super. Miłej pracy. Pozdrawiam Iza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.