Książka / O kwiatach

Moja fascynacja roślinnością pojawiła się stosunkowo niedawno. Kwiaty traktowałam bardzo wybiórczo, zachwycałam się piwoniami i liliami, gardziłam różami i makiem. Ot tak, oceniając z góry, nie mając chęci na bliższą znajomość. Sytuacja nieco się zmieniła, jak doznałam olśnienia i zachciało mi się tworzenia wianków. Wtedy zaczęłam poznawać nazwy roślin i odkrywać ich piękno, sprawdzałam gdzie rosną i jaką porę roku najbardziej lubią. Był luty, wszystko spało, a że nie znoszę czekać przenosiłam zapachy na sztuczne płatki dając sobie namiastkę letniej atmosfery. Teraz wystarczy wyciągnąć rękę i już mamy w dłoni polny bukiet. Czuję już jednak, że mimo gorących dni, wieczory niosą zapowiedź chłodu.

Wtedy znowu wrócę to swój pasji i będę tworzyć kwieciste rabatki, dlatego już teraz sięgam po inspiracje. Książka O kwiatach to piękna pozycja, stworzona w końcu przez jednych z najlepszych w Polsce. Jest to album, więc nie spodziewajcie się szczegółowych opisów, instrukcji i szerokiego zakresu wiedzy, tekstu nie ma wiele, starczy na chwilę. Są za to zdjęcia. Zdjęcia jak obrazy, które nie potrzebują dodatkowych słów. Mimo, że mam ją na półce od kwietnia i już kilkukrotnie obejrzałam, to nadal lubię do niej wracać, bo zależnie od nastroju co innego przykuwa uwagę. Połączenia kolorów, proporcje, a nawet emocje zamknięte w kompozycjach świadczą o ogromnej wrażliwości autorów i cieszę się, że mieli ochotę się nią podzielić. Jeżeli jakaś bliska Waszemu sercu osoba ma w najbliższym czasie urodziny albo po prostu macie ochotę komuś sprawić przyjemność, to warto rozważyć taki prezent zamiast bukietu. Pomyślałam nawet, że byłby to piękny upominek na ślub, bo choć pudełko ciągle polecam, to koperta ukryta wśród jaskrów zostanie w domu nowożeńców na zawsze i rozjaśni trochę listopadową noc.

sukienka – mango / książka – O kwiatach 

6 komentarzy

  • Soie

   Widziałam, totalnie mój klimat <3 Uwielbiam taki eklektyzm, ale z dziećmi i kotami mogę sobie tylko pomarzyć. Na starość będę zbierała bibeloty i zamieszkam w kamienicy, bo taki efekt to też zasługa wysokości mieszkania.

   Kanapa jest wygodna, aleee. To że się okrutnie brudzi, można było przewidzieć, ale nie sądziłam, że aż tak. Poza tym przy dużej eksploatacji, trochę się wyciągają rogi w tych dużych poduszkach. Poza tym nie mam zastrzeżeń :)

   • Agnieszka

    Ale wymiar, potrzebny mi wymiar tej kanapy po rozłożeniu! ;)
    Mój mąż jest …hm… duży :D
    Na zdjęciach na stronie sklepu, które pokazują ją rozłożoną wydaje się taka jakaś nieforemna.

    Myślę nad zakupem fioletowej, właśnie ze względu na brudzenie się. Poza tym mam czarnego kocura, który strasznie sierści. Choć tak myślę sobie z drugiej strony, że fioletową będzie sierścił mój drugi kot – biało-rudy :)

    • Soie

     Jeej, przepraszam, tak czytałam, że nie przeczytałam pytania. Bardzo nieforemna, bo każda część jest inna – na szerokość jest jakieś 130cm, a na długość 215cm na tej krótszej połowie. Do nas jeszcze przychodzą w nocy dzieci i dajemy radę, więc na dwójkę spokojnie starczy. Ciężko o ideał przy zwierzakach, ale coś ciemniejszego na pewno jest praktyczniejszym wyborem niż moja :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.